migrene

Cea mai utilizată combinație de substanțe active la nivel mondial în tratamentul durerii de cap!*

• Indicat în migrene
• Antinevralgic® Forte conține 3 substanțe active
• Formulă mai concentrată

Compoziție

Compoziție:

Acid acetilsalicilic 250 mg
Paracetamol 250 mg
Cafeină 50 mg

Doze și mod de administrare

Doze și mod de administrare:**

Adulţi şi adolescenţi cu vârsta de 12 ani şi peste: Doza uzuală este 1-2 comprimate de Antinevralgic® Forte (corespunzător la acid acetilsalicilic 250 500 mg, paracetamol 250 500 mg şi cafeină 50 100 mg) de până la de 3 ori pe zi dacă este nevoie. Intervalul dintre două doze trebuie să fie cel puţin 4 ore. Doza maximă zilnică este de 6 comprimate în 24 ore (corespunzător la acid acetilsalicilic 1500 mg, paracetamol 1500 mg şi cafeină 300 mg).

Atenționări

Atenționări

Medicamentul nu este destinat copiilor cu vârsta sub 12 ani.

* K. Annekenetal, Efficacy of fixed combinations of analgesics; 2010 EFNS European Journal of Neurology 17, 534-54
** RCP Antinevralgic® Forte comprimate. Data revizuirii textului: Martie 2016.

Antinevralgic®  SINUS

Beneficii

• Produs cu eficiență dovedită în timp
• Paracetamolul și Acidul Acetilsalicilic au efect analgezic
• Cafeina are efect complementar și acționează precum un potențator al efectului analgezic
• Împreună, cele 3 substanțe active au un efect analgezic crescut pentru a înlătura rapid durerea de cap

Află ce tip de durere ai

Te doare capul dar nu știi prea bine ce fel de durere este?

Dureri de cap moderate
Migrene
Dureri de cap din sinuzită
Află mai multe